Skip to main content

Shoppingresa Ullared

         Det här är resan för dig som gillar att shoppa! 

GeKå:s varuhus i Ullared är Skandinaviens största varuhus, grundat 1963. Med 4,5 miljoner besökare årligen är också Ullared Sveriges största utflyktsmål.  Utbudet är fördelat på 35000 kvadratmeter på mottot - rätt vara till rätt pris!

 

Tidtabell Shoppingresan Ullared

Umeå Östra Station  05:00      

Stöcksjö    05:10

Ansmark    05:15

Sörmjöle    05:20

Hörnefors E4:a 05:25

Håknäs E4:a 05:30

Nordmaling Circle K E4 05:35 

Husum resecentrum 06:10

Övik Arena    06:30

Bjästa Bstn    06:50

Näske E4:a    06:55

Docksta E4:a 07:05

Ullånger OkQ8 07:15

Gallsäter 07:25

Höga Kusten Hotellet 07:40

Dagsprogram

  • Dag 1: Umeå - Borås

    Vi startar i Umeå på Östra Station kl. 05:00.
    Under resans gång pausar vi för fika, lunch och bensträckningar. Mot kvällen är vi framme i Borås och vårt hotell Quality Grand Hotel i centrum. Här bor vi i 2 nätter.

  • Dag 2: Borås-Ullared-Borås

    Efter en rejäl frukost så är vi redo att åka mot Ullared där du får hela dagen på dig att shoppa i lugn och ro. Den som vill ta igen sig en stund kan besöka nytillskottet Lugn & Ro - en lounge där du kan ta en paus från vimlet i en tyst miljö. Mot kvällen vänder vi åter mot Borås.

  • Dag 3: Borås-Umeå

    Hemresa 08.00 från hotellet i Borås. På vår resa upp genom Sverige tar vi bensträckare och stopp för Kaffe. beräknas vi återkomma till Umeå vid 23:00 tiden.

Avgångar & priser

AvresaAvreseortHotellLediga platserFrån pris
2021-03-04FleraQuality Grand Hotell Borås Mer än 82 680:-BokaMer information

Hotell

Quality Grand Hotell Borås
Quality Grand Hotell Borås
Quality Hotel Grand, Borås är ditt förstahandsval för konferenser, mässor, mingel och nöje i Borås och Västsverige. Sedan 1972 har vi varit ett av Borås mest omtyckta hotell. Njut av restauranger, min...
  • Vi har statlig resegaranti hos Kammarkollefiet
  • Klarna